Gorąco w domu? Sprawdź, jak stworzyć właściwy klimat

dom

Różnorodność pór roku to nie tylko przyjęte daty w kalendarzu, ale przede wszystkim aura za oknem, która potrafi zaskoczyć całkowitą odmiennością. W Polsce zdecydowanie więcej jest dni chłodniejszych, które wymagają włączenia ogrzewania. Niestety, często komfort termiczny jest daleki od ideału.

Za wilgotno, za zimno

Odczuwalna temperatura w pomieszczeniu to nie tylko ciepło, które emitowane jest z grzejnika. Duży wpływ odgrywa także wilgotność powietrza czy szczelność stolarki otworowej. Jeśli w pokoju jest zdecydowanie za dużo wilgoci, będzie nam jednocześnie duszno i zimno, z kolei nieszczelności w oknach będą powodowały niekontrolowany dopływ mroźnego powietrza. W tym drugim przypadku o wiele wyższe są także same koszty ogrzewania. Chcąc poczynić pierwszy krok do osiągnięcia idealnego komfortu termicznego wyeliminujmy przeszkody w postaci powyższych.

Idealne temperatury

Duża rozpiętość temperatur w ciągu doby sprawia, że trudno dopasować właściwe ogrzewanie do domu. Komfort termiczny jest poniekąd wpisany w naszą naturę i warto jej posłuchać. Ranem i wieczorem oczekujemy odrobiny ciepła, środkowe części dnia nie wymagają utrzymania wysokich temperatur, natomiast nocą idealny jest delikatny chłód. Nowoczesne rozwiązania dotyczące ogrzewania zakładają dopasowanie się do potrzeb każdego z nas.

Komfort termiczny — innowacyjne rozwiązania

Dopasowanie temperatury ogrzewania do naszej aktywności i zmiennej pogody za oknem jest kluczem do komfortu termicznego w pomieszczeniach. Rozwiązaniem jest zamontowanie tzw. regulatora pogody, który będzie reagował na temperatury zewnętrzne i tym samym właściwie zarządzał systemem grzewczym. Umieszczony na zewnątrz budynku czujnik temperatury odpowiednio dociepli lub zredukuje temperaturę w domu.

Co więcej, nowoczesne regulatory pozwalają na sterowanie temperaturą zgodnie z porą dnia i nocy. Wbudowany zegar umożliwia indywidualne zaprogramowanie urządzenia. Oprócz oczywistych korzyści, jakimi jest m.in. komfort termiczny, także nasz portfel odczuje wyraźną ulgę, a cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach będzie prawidłowa. Osobom, które nie mają możliwości montaży regulatora pogody z pomocą przyjdą nowoczesne termostaty montowane na kaloryferach.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s