Jak przygotować poduszkę finansową?

money

Budowa poduszki finansowej to doskonały sposób na uporządkowanie swoich finansów osobistych i zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Budowanie poduszki finansowej znacznie różni się jednak od gromadzenia oszczędności na wakacje czy większe życiowe wydatki.

Poduszka finansowa – czym jest?

Poduszka finansowa jest zapasem pieniężnym, który umożliwi przetrwanie w razie nagłej utraty źródła stałego dochodu. Za pomocą zgromadzonych środków będzie można utrzymać się w sytuacji utraty pracy, a także w przypadku ciężkiej choroby, wypadku czy nagłych życiowych zmian związanych z koniecznością czasowego zaprzestania wykonywania zawodu. Sytuacji, w których poduszka finansowa okaże się niezastąpiona, jest naprawdę wiele. Nic więc dziwnego, że zgromadzenie dostatecznej ilości środków może zagwarantować poczucie stałego komfortu i bezpieczeństwa.

Jak stworzyć poduszkę finansową?

Kiedy nie posiada się poduszki finansowej i nie ma się żadnych oszczędności, w pierwszej kolejności należy podjąć pewne kroki, które umożliwią zyskanie stabilności finansowej. Przede wszystkim należy uporządkować domowy budżet i sprawić, że wszystkie wydatki i przychody będą znajdowały się pod kontrolą. Należy także znaleźć sposoby na uzyskanie dodatkowych dochodów i zoptymalizować wydatki. Warto przede wszystkim uporządkować wszelkie zobowiązania i spłacić zadłużenia. Do tego celu mogą posłużyć szybkie chwilówki. Dzięki nim błyskawicznie można zyskać pieniądze, które pozwolą na uporządkowanie spraw finansowych i rozpoczęcie budowy poduszki finansowej.

Kolejne kroki w budowie poduszki finansowej

Przy zoptymalizowanym budżecie można zacząć już planować budowanie poduszki finansowej. Warto jednak pamiętać, że powinien to być proces – należy odpowiednio rozplanować w czasie gromadzenie niezbędnych środków i pamiętać, że poduszki finansowej nie da się zbudować w kilka dni. Według ekspertów wysokość zgromadzonych środków powinna bowiem 3, a nawet 6-krotnie przewyższać miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Dzięki temu nawet w nagłej i kryzysowej sytuacji będzie można poradzić sobie z trudnościami finansowymi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s