Ile kosztuje wymiana okien i skąd wziąć dodatkowe fundusze?

okna

Wymiana okien pociąga za sobą o wiele więcej kosztów, niż mogłoby się wydawać. Do ceny zakupu samego okna dochodzi jeszcze wiele dodatkowych wydatków, które mogą sprawić, że wymiana stolarki okiennej okaże się znacznie droższa. Na jakie koszty trzeba więc być przygotowanym?

Demontaż starych okien

Pierwszym krokiem jest oczywiście demontaż dawnych okien. Zazwyczaj cena demontażu odnosi się do metra kwadratowego, choć zdarza się także, że firmy zajmujące się wymianą okien w swoich cennikach podają kwotę za demontaż pojedynczego okna. Taki koszt to przeważnie wydatek około 50 zł za metr kwadratowy, choć w przypadku dużego zakresu prac cena może zostać obniżona.

Montaż nowych okien

Po demontażu nadchodzi czas na zamontowanie nowych okien. Związane jest to z dłuższym czasem pracy niż demontaż, dlatego na tym etapie koszty będą znacznie wyższe. Podczas robót ponadto uwzględniany jest typ okna – przykładowo montaż okna dachowego będzie ponad dwukrotnie droższy niż montaż tradycyjnego okna rozwieralnego.

Obróbka

Zamontowane okiennice wymagają także dodatkowej obróbki. W przypadku jej braku czy niedokładnego wykonania, całość będzie prezentować się nieestetycznie, a ponadto stanowić podstawę do ucieczki ciepła czy zwiększać możliwość zawilgocenia ściany. Obróbka pociąga za sobą kolejne wydatki wysokości około 40 zł za metr kwadratowy.

Okno

Nie można także zapominać o koszcie samego okna. Tutaj cena w dużej mierze zależy od rodzaju stolarki okiennej. Ta wykonana z drewna będzie znacznie droższa, co stanie się bardziej odczuwalne przede wszystkim w przypadku wymiany dużej ilości okien. Ceny za sztukę będzie zależeć od wielkości i rodzaju okna i może wynosić od 250 do nawet 5000 złotych za sztukę.

Dodatkowe fundusze, czyli pożyczki na dowód

Wymiana okien wraz ze wszystkim kosztami stolarki okiennej może przerastać możliwości finansowe niejednej osoby. Często jednak dokonanie takiej wymiany jest absolutnie konieczne ze względów estetycznych lub funkcjonalnych. Sposobem na pozyskanie dodatkowych funduszy mogą być pożyczki na dowód. Nie wymagają zbędnych formalności, dzięki czemu gotówkę otrzymuje się niemal natychmiast po zaakceptowaniu i wysłaniu wniosku. Dodatkowo pieniądze można uzyskać, nie ruszając się nawet z domu – wystarczy wypełnić formularz przez internet i dołączyć do niego skan dowodu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s