Jak oszczędzić na wyprawce noworodka?

ciąża

Przed przyjściem dziecka na świat należy się odpowiednio przygotować. Jedną z istotnych kwestii jest skompletowanie wyprawki dla noworodka. Istnieje wiele sposobów na to, by zapatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy, a jednocześnie uniknąć niepotrzebnych wydatków i nieco zaoszczędzić.

Droższe nie zawsze znaczy lepsze

W przypadku mebli dla dziecka lepiej zrezygnować z najdroższych rozwiązań. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele naprawdę ładnych propozycji w przystępnych cenach. Dzieci naprawdę szybko rosną, wiec meble i tak szybko wyjdą z użytku i nie ma sensu przepłacać. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wybranie takich mebli, które można dostosowywać do dorastającej pociechy. Dzięki temu będzie to inwestycja na wiele lat, a więc sposób na oszczędzenie dużej ilości pieniędzy, które w innym wypadku należało by przeznaczyć na kolejne meble. Warto też wybierać łączone rozwiązania, a więc łóżko z kołyską albo sięgać po tańsze zamienniki, takie jak nakładki na łóżeczko zamiast przewijaka.

Sezonowe ubrania

Wyprawka dla dziecka obejmuje także elementy garderoby dla malucha. Dla młodych rodziców kupowanie ubranek może być niezwykle emocjonujące tym bardziej, że w sklepach pełno jest pięknych bluzeczek czy śpioszków. Należy jednak pamiętać, że dziecko naprawdę szybko rośnie. Jeśli urodzi się wiosną, nie ma sensu kupować mu także ubrań na zimę, bo prawdopodobnie okażą się za małe. To samo tyczy się ilości – skoro dziecko naprawdę szybko rośnie, wyprawka dla dziecka powinna być kompletowana przy zachowaniu umiaru. Zakup kolejnych elementów garderoby i tak okaże się nieunikniony już po kilku kolejnych miesiącach.

Produkty z drugiej ręki lub wyprzedaży

Wyprawka dla dziecka nie musi składać się jedynie z zupełnie nowych akcesoriów. Rzeczy używane mogą pełnić swoją funkcję równie dobrze, dlatego nie ma sensu przepłacać. Jeśli istnieje możliwość pożyczenia czy odkupienia pewnych niezbędnych elementów takich jak chociażby wózek, warto skorzystać z takiej możliwości. Doskonałym rozwiązaniem są także wszelkie promocje czy okazyjne oferty sezonowe. Bardzo często umożliwiają one nabycie pewnych produktów nawet dwa razy taniej. Najlepiej więc zacząć wcześnie rozglądać się za takimi okazjami i kompletować wyprawkę systematycznie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s