Wakacje za 1000 zł w Polsce – gdzie pojechać?

plaza

Aby dobrze wykorzystać wakacyjne dni, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Równie dobrze można spędzić urlop w kraju i to przy znacznie mniejszym nakładzie finansowym. Gdzie najlepiej się udać, aby mieć wymarzone wakacje za 1000 zł?

Poznań pełen atrakcji

Poznań znajduje się na liście 10 miast, w których Polacy najchętniej rezerwują noclegi. Nic dziwnego, bo to miejsce jest piękne i pełne atrakcji. Na uwagę zasługuje Rogalowe Muzeum i Brama Poznania. Wolne chwile można spędzać, przechadzające się Starówką. Warto także zobaczyć Rynek, który należy do najładniejszych w Polsce. Niewątpliwie atrakcją są także słynne poznańskie koziołki. O koszty noclegów nie trzeba się martwić, bo w mieście można znaleźć wiele hosteli oferujących pokoje w przystępnej cenie.

Wakacje za 1000 zł w górach

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie wakacji, niż wypad w góry. Aby aktywnie korzystać z urlopu, najlepiej spakować plecak i zaplanować wędrowne wakacje. Do takich pieszych wycieczek najlepsze okażą się Gorce i Pieniny, gdzie szczyty nie są bardzo wymagające, a jednak gwarantują niezapomniane widoki.

Góry dają wiele możliwości – każdy ma szanse dostosować szlaki do swojej kondycji i czasu, jaki chce przeznaczyć na wyjazd. Na trasach znajdują się schroniska, które oferują noclegi w bardzo niskiej cenie. Niektóre z nich wyposażone są w kuchnie, w których można samodzielnie gotować lub oferują tanie, ale smaczne posiłki. A co najważniejsze – schroniska budowane przeważnie na wzór tradycyjnych górskich chat pozwalają poczuć niesamowity klimat gór.

Puławy

Położone w trójkącie turystycznym pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Nałęczowem Puławy są odpowiednim miejscem dla wszystkich osób, które chcą uciec od zgiełku. Jest to jedno z nielicznych miast, które posiada rozbudowana sieć ścieżek oraz tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. W Puławach można więc wypoczywać aktywnie, a w wolnych chwilach udać się do przystani jachtowej. Miłośnicy zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Piękny kompleks parkowo-pałacowy uznany jest za jedną z pereł architektury polskiej i często nawet nazywany jest „polskimi Atenami”.

A może morze…?

Północna część Polski to doskonałe miejsce na wakacje za 1000 zł. Turyści mają możliwość spędzania długich godzin na plaży, opalania się i zażywania morskich kąpieli. Na niektórych plażach, przede wszystkim w Trójmieście, często też organizowane są darmowe atrakcje takie jak na przykład lekcje zumby . Dużą popularnością w Gdyni i Sopocie cieszą się również kina pod chmurką, które umożliwiają oglądanie filmu pod gołym niebem. Choć noclegi w trójmiejskich hotelach są drogie, nie brak innych możliwości, dzięki którym można mieć idealne wakacje za 1000 zł. W okolicy znajduje się bowiem wiele tanich hosteli, a także kilka pól namiotowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s