Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kasku dla dziecka?

football

Bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy to podstawa, o którą powinni zadbać rodzice. Jako, że do wypadku może dojść w najmniej oczekiwanym momencie, to warto ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzenia ciała, w czym niezwykle pomocny jest kask na głowę. Na co zwrócić uwagę, wybierając kask dla dziecka?

Dlaczego kask dla dziecka jest niezbędny?

Dzięki kaskowi maluch jest chroniony w razie upadku czy zderzenia z twardą powierzchnią, co niestety zdarza się stosunkowo często. Kask dla dzieci jest niezbędny zarówno podczas jazdy na rowerze, jak również na nartach, hulajnodze, rolkach czy skuterze. Jazda w kasku zmniejsza ryzyko groźnego dla zdrowia i życia urazu aż o 85%, a dodatkową ochronę stanowią akcesoria typu rękawiczki oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Kask dla dziecka to nie tylko ochrona jego głowy prze uderzeniem, ale także zabezpieczenie przed słońcem, owadami i gałęziami drzew. Wyrobienie nawyku noszenia kasku już w młodym wieku owocuje w przyszłości.

Kask dla dziecka – na co zwrócić uwagę podczas kupowania?

Kask dla dziecka musi być dobrze dopasowany do jego głowy, dlatego też należy zmierzyć jej obwód. Nie może być ani za luźny, ani też zbyt ciasny, gdyż nie zapewni wówczas należytej ochrony. Najlepsze są modele, które można regulować. Kask dla dziecka musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa, otwory wentylacyjne i dopasowane do jego brody zapięcie. Podczas kupowania kasku należy więc zwrócić uwagę na rozmiar, wagę, wentylację, obecność elementów odblaskowych i oznakowanie znakiem CE.

Rodzaje kasków dla dzieci

Jako, że kask dla dziecka powinno wybierać się w zależności od przeznaczenia, to wyróżnia się kaski:

1. Rowerowe – sprawdzą się podczas jazdy rowerem, hulajnogą i na deskorolce.

2. Narciarskie – chronią całą głowę przed urazami, są mocniej zabudowane od kasków rowerowych i ocieplane.

3. Na skuter – są to specjalne, zabudowane lub szczękowe kaski chroniące całą głowę. Wyposażone są w otwory wentylacyjne. Polecane są do jazdy na skuterze, motorze i quadzie.

4. Do nauki chodzenia – przeznaczone dla dzieci około siedmiomiesięcznych zaczynających stawiać swoje pierwsze kroki. Są one bardzo lekkie, a więc nie obciążają głowy szkraba. Znajdujące się w nich otwory wentylacyjne pozwalają na cyrkulację powietrza.

5. Jeździeckie – to tak zwane toczki używane podczas jazdy konnej.

Podsumowując: kask to absolutna podstawa, chroni nasze dziecko przed poważnymi urazami głowy. Pamiętaj również, że zanim kupisz kask, musisz go przymierzyć! Dlatego nie rekomendujemy zakupu kasku w sklepach online! Idź do sklepu sportowego, porozmawiaj ze sprzedawcą, przymierz kilka razy dany model/modele, sprawdź podstawowe parametry i nie staraj się przede wszystkim oszczędzać – inwestujesz w zdrowie swojego dziecka!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s