Ferie zimowe w Polsce – gdzie pojechać z dziećmi?

narty

Na ferie zimowe czekają na pewno wszystkie dzieci i już nie mogą się doczekać atrakcji, które dla nich zaplanowaliście. Tu pojawia się pytanie: czy macie już plany na spędzenie ferii? Czy wybraliście już atrakcje, z których skorzystają wasze dzieci? A może w dalszym ciągu zastanawiacie się, gdzie pojechać, by wasze dzieciaki świetnie się bawiły? Zobaczcie, gdzie zabrać wasze pociechy, by długo wspominały te ferie.

Narty w górach

Wybierając się na ferie zimowe w góry, pamiętajcie, by miejsce waszego pobytu było dostosowane dla dzieci. Jeśli planujecie spędzić czas jeżdżąc na nartach lub na sankach, sprawdźcie, czy warunki na stoku będą odpowiednie: czy trasy zjazdowe będą dopasowane do umiejętności waszych dzieci i czy znajdują się one blisko hotelu. Znacznym udogodnieniem będzie, jeśli trasy zjazdowe będą tuż przy miejscu waszego zakwaterowania. Umożliwi to maluchom szybki powrót do pokoju hotelowego, jeśli poczują się zmęczone lub głodne. Nie trzeba będzie również nosić sprzętu do samochodu i tracić czas na dojazdy do stoków. Dużym plusem będzie również możliwość wykupienia całodobowego wyżywienia lub skorzystanie z restauracji hotelowej, by po aktywnie spędzonym dniu nie zmuszać dzieci do wieczornego wyjścia w poszukiwaniu restauracji.

Ciekawą propozycją może być miejscowość niedaleko Zakopanego Małe Ciche. Stoki dostosowane są tam zarówno do maluchów, jak i większych dzieci. Dodatkowo można skorzystać z usług instruktorów, którzy przeszkolą wasze pociechy w jeździe na nartach czy na desce. To miejscowość, w której nie spotkacie się z tłumami turystów, tak jak na przykład w Zakopanem. Obszar tras zjazdowych jak tak duży i różnorodny, że zapewni wam i waszej rodzinie komfortowe spędzenie czasu i skorzystanie z wielu atrakcji.

Bajkowe ferie na Warmii i Mazurach

Jeśli nie interesują was narty i szaleństwo na stokach, może rozwiązaniem będzie spędzenie bajkowych ferii na Warmii i Mazurach. Hotel Krasicki, znajdujący się w Lidzbarku Warmińskim proponuje pakiet feryjny pod hasłem Raz, dwa, trzy… Baba Jaga patrzy! To ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu wspólnie z bajkami i zabawami przygotowanymi dla maluchów. Hotel zapewnia wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku oraz dla ich rodziców. Może zainteresuje was rodzinna gra miejska połączona ze zwiedzaniem Lidzbarka Warmińskiego, śladami bajowych postaci lub pokaz kulinarny połączony z „bajką o łakomczuszku i jego pękatym brzuszku”, a może seans astronomiczny i obserwacja nieba przy „bajce Pana Kopernika”. Dzieci mogą skorzystać również ze szkółki pływackiej i zwiedzić podwodny świat Kapitana Nemo lub przy bajce „Skąd przybywa Mały Książę”, wziąć udział w obserwacji słońca z wykorzystaniem teleskopu słonecznego bądź spędzić czas w lodowych warsztatach, gdzie samodzielnie będą mogły wykonać rzeźby z lodu przy bajce o „Królowej lodu w krainie śniegu”. To tylko niektóre z wielu atrakcji, w których możecie uczestniczyć wspólnie z dziećmi,  a bajkowy klimat sprawi, że spędzone chwile będą magiczne i niezapomniane.

Rodzinne zimowisko nad morzem

Pomysłem na wspólne spędzenie ferii może być wyjazd na rodzinne zimowisko, na przykład nad morze. Bardzo ciekawą propozycję możecie znaleźć w Ustroniu Morskim, gdzie organizowane są ferie dla dzieci oraz ich rodziców. Wasze pociechy mogą liczyć na zorganizowane zajęcia sportowe, rekreacyjne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Dorośli natomiast mogą skorzystać z relaksacyjnych zabiegów rehabilitacyjnych, które pomogą się odprężyć i korzystnie wpłyną na zdrowie. To innowacyjny pomysł połączenia rodzinnego wypoczynku z formą kolonii zimowych. Taka forma wypoczynku zapewni świetną zabawę  i dzieciom, i dorosłym. Animatorzy organizują czas wolny dla maluchów w godzinach przedpołudniowych, a rodzice mogą w tym czasie skorzystać z zabiegów lub basenu.

Miejsc, do których warto wybrać się z dziećmi jest bardzo dużo, jednak najważniejsze, by niezależnie od tego, gdzie będziecie wypoczywać, towarzyszyła wam świetna zabawa i mnóstwo radosnych chwil, które długo będziecie wspominać.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s