3 niezawodne rady, jak nie wpaść w wir zakupów bożonarodzeniowych

prezenty

Święta coraz bliżej i nic dziwnego, że coraz trudniej jest się oprzeć uroczystej atmosferze. Jeśli już zacząłeś myśleć o zakupie bożonarodzeniowych prezentów i dekoracji, mamy dla ciebie kilka dobrych rad. Uniknij pułapki zadłużenia – sprawdź kilka sposobów na oszczędne świąteczne zakupy.


Dobre planowanie kluczem do finansowego sukcesu

O korzyściach płynących z prowadzenia domowego budżetu można pisać długo. Wystarczy wspomnieć wysokie oszczędności i spokój ducha wynikający z faktu, że wszystkie wydatki mamy pod całkowitą kontrolą. W okresie przedświątecznym każdy ma jednak skłonność do poluzowania finansowego pasa i zakupów nieco droższych, niż na to pozwala stan naszego portfela. Dlatego też odpowiednio wcześnie wypisz wszystkie planowane koszty związane z obchodami Świąt, czyli:

  • prezenty,
  • dekoracje,
  • jedzenie,
  • podróże.

Najważniejsze, abyś na każdą z tych kategorii wydzielił osobną, dostępną kwotę, której po prostu nie możesz przekroczyć.

Kupuj wcześnie i korzystaj z okazji

Doceń potencjał zakupów w listopadzie. Nie tylko unikniesz męczącego gwaru w galeriach handlowych, ale także ominiesz setki zręcznych marketingowych chwytów, które już niedługo spadną na nas jak grudniowy śnieg. Wybierz jeden z najbliższych weekendów i właśnie wtedy kup większość planowanych prezentów.
Nie zapomnij także skorzystać z dnia pełnego obniżek, czyli tzw. Black Friday (w tym roku odbędzie się 25 listopada). Warto na takich intensywnych zakupach spędzić godzinę czy dwie, by zdobyć potrzebne rzeczy za znacznie niższą cenę.

Przekonaj się do zakupów online

Przy planowaniu wszystkich wydatków sprawdź dokładnie, czy i ile z nich nie możesz kupić przez internet. Wiele wirtualnych sklepów oferuje pokaźne zniżki w okresie przedświątecznym; często możesz na przykład skorzystać z darmowej przesyłki towarów. A przy okazji oszczędzasz mnóstwo czasu, ponieważ nie musisz za każdym razem jeździć do przepełnionego centrum handlowego.
Ponadto, jeśli posiadasz kartę kredytową, powinieneś kupować w sklepach, które udostępniają opcję cashback, czyli zwrotu części kosztów zakupionych rzeczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s