Dlaczego auta hybrydowe są tak oszczędne?

power

6 milionów – tyle samochodów hybrydowych, według ostatnich badań, jeździ już po świecie. Moda na ten rewolucyjny typ auta rośnie z roku na rok, a Polska absolutnie nie jest wyjątkiem od tej reguły. „Hybrydy” są polecane jako maszyny dynamiczne, ekologiczne i przede wszystkim niezwykle tanie w eksploatacji. Czy faktycznie jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić na posiadaniu takiego samochodu? Przyjrzeliśmy się hybrydom z bliska i przeanalizowaliśmy wszystkie wady i zalety tych aut. Sprawdź, jak oszczędzać dzięki samochodom hybrydowym.

Paliwo vs. energia elektryczna

Pierwszy plus w zestawieniu ekonomicznych samochodów hybrydy otrzymują dzięki swojemu bardzo małemu zużyciu. Jest to niezwykle oszczędne, zwłaszcza w obliczu coraz szybciej rosnących cen paliwa. W przypadku nowoczesnych aut hybrydowych pozytywną różnicę w portfelu odczujemy już po pierwszym miesiącu jazdy.

Wystarczy porównać koszty spalania w samochodach zasilanym tradycyjnymi metodami. Focus 1,6 Duratorq o mocy 105 KM zużyje mniej więcej 4,3 l/100 km, natomiast podobnych wymiarów Volkswagen Golf 1,6 TDI pobierze około 4,6 l/100 km. Toyoty Auris Hybrid, czyli jeden z flagowych aut hybrydowych będzie jednak potrzebował jedynie 3,7 l/100 km podczas standardowej jazdy po mieście.

Boom na hybrydy w Polsce

Rzadko kiedy możemy spotkać się z sytuacją, kiedy popularnością zwykłych kierowców cieszą się maszyny drogie i nieopłacalne. Po początkowych uprzedzeniach samochody te zaczęły być więc popularne także i w naszym kraju. W 2004 r., czyli roku, kiedy hybryda weszła w Polsce do sprzedaży, odnotowano jedynie 48 faktów kupna. W jedynie 9 lat później, bo w 2013 r., hybrydy stały się naprawdę modne – liczba sprzedanych egzemplarzy sięgnęła 1864. Rok później liczba ta wzrosła o aż 40%, a pod koniec obecnego 2016 r. kupowanych aut ma być jeszcze więcej.

Hybrydy są idealne do jazdy po mieście, ekologiczne i przede wszystkim oszczędne w eksploatacji. Trudno się zatem dziwić tak dużej popularności samochodów hybrydowych – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s