Wyprawka pierwszoklasisty pod finansową lupą

wyprawka-szkolna

Podręczniki, piórnik, zeszyty, plecak… lista zakupów dla świeżo upieczonego ucznia rośnie w zastraszającym tempie. Z jednej strony chcemy zapewnić naszemu dziecku wszystkie potrzebne akcesoria, ale z drugiej strony niepokoi nas fakt, że wraz z kolejnym punktem na liście pojawia się następny wydatek w rodzinnym budżecie. Sprawdź, ile w tym roku będzie kosztowała wyprawka dla pierwszoklasisty.

Lista zakupów

Zanim wybierzesz się do supermarketu czy księgarni w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów, weź ze sobą praktyczny spis całej wyprawki. Pierwszoklasista w roku szkolnym 2016/2017 potrzebuje:

  1. plecak lub tornister – 70-200 zł
  2. piórnik z wyposażeniem (pióro ze stalówką, cienkopisy, ołówki HB, gumka, temperówka,
  3. kredki, linijka, nożyczki, klej w sztyfcie, pisaki) – 40-70 zł,
  4. zeszyty w kratkę i linie – ok. 1-2 zł za sztukę,
  5. bloki rysunkowe: biały i kolorowy A4 – 3-4 zł,
  6. farby plakatowe i akwarele – oba zestawy po ok. 8 zł,
  7. 2 pędzle – 4 zł za sztukę,
  8. tekturowe teczki na prace plastyczne – ok. 4 zł za każdą,
  9. strój na WF i strój galowy – po 50-100 zł.

Sprawdź dostępne obniżki

Pamiętaj, że w ramach Rządowego Programu Wyprawka Szkolna, możesz liczyć na dofinansowanie w zakupie podręczników dla pierwszoklasisty. Głównym celem akcji jest wyrównanie szans edukacyjnych dla wszystkich nowych uczniów. Ponadto, rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, mogą dodatkowo liczyć na wsparcie w zakresie zakupów materiałów edukacyjnych.

Garść porad dla oszczędnych

Aby zakupy dla pierwszoklasisty odbyły się bez zbędnych pustek w twoim portfelu, a jednocześnie z uśmiechem na twarzy świeżo upieczonego ucznia, powinnaś znać parę przydatnych tricków na oszczędzanie. Nie zabieraj swojej pociechy na zakupy, by nie ulec pokusom kupna droższych przyborów z podobizną ulubionych postaci z bajek. Ponadto, akcesoria takie jak flamastry, kredki, bloki rysunkowe lub zeszyty możesz kupić hurtowo w supermarketach – najlepiej w trakcie wielkiej promocji cen.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s