BlaBlaCar, czyli jak oszczędzać na transporcie

auto

Wybierasz się w podróż? Dojazd do celu można zorganizować na wiele sposobów – pociąg, autobus, własny samochód, samolot… a także popularny ostatnio carpooling, czyli dzielenie przejazdu samochodem. Najbardziej znaną w tej branży firmą jest BlaBlaCar. Sprawdź, czy modny carpooling pomoże ci zaoszczędzić pieniądze na dojazdach.

Taniej niż pociągiem czy autobusem

BlaBlaCar powstał z myślą o wszystkich osobach, które cenią sobie wygodę w transporcie oraz szybki przejazd samochodem. Carpooling to bowiem nic innego jak właśnie możliwość szybkiego przejazdu w stosunkowo szybkim czasie.

Porównajmy na przykład koszty podróży BlaBlaCar z opłatami za bilet pociągiem lub autobusem na trasie Wrocław-Warszawa. Gdy zdecydujemy się na pociąg, będziemy musieli liczyć się z kosztami rzędu od 50 do aż 230 zł za przejazd (w zależności od klasy i rodzaju pociągu). Bilet autobusowy to także wydatek w granicach 20-100 zł (oczywiście różnica zależy od firmy przejazdowej oraz czasu, z jakim zarezerwujemy miejsce).

 

Samolot czy własny samochód?

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na szybki transport jest także podróż samolotem. Jeśli mamy szczęście, możemy zdobyć bilet samolotowy na linii Wrocław – Warszawa Modlin linii Ryanair za 10 zł, jednak takie promocje zdarzają się bardzo często i wymagają rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem. W normalnych warunkach za przelot na tej trasie zapłacimy średnio 100 zł w jedną stronę. Jeśli wybieramy się własnym samochodem, koszt paliwa wyniesie nas co najmniej 130 zł.

A jak w tym zestawieniu przedstawia się BlaBlaCar? Najdroższe przejazdy na trasie Wrocław-Warszawa (nawet te sprawdzane w planowany dzień wyjazdu) plasują się w granicach 60 zł, a najtańsze (i najbardziej popularne) wiążą się z wydatkiem w granicach 40-50 zł.

Warto także wspomnieć o zdecydowanie większej wygodzie niż w przypadku transportu innym typem komunikacji. Zamiast dojeżdżać na dworzec czy lotnisko, możemy umówić się z kierowcą w dogodnym dla nas miejscu. Dzielenie podróży samochodem jest więc zdecydowanie najtańszym i najszybszym sposobem na dojazd w wymagane miejsce.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s